نتایج جستجو برای عبارت :

چند صباح .

داستان سه یار دبستانی (البته برخی در صحت آن تردید کردند)
می گویند خواجه نظام الملک توسی ، عمر خیام و حسن صباح باهم در یک مکتب تحصیل میکردند . 
آنها باهم قرار گذاشتند که هرکدام به جایی رسید آن دوی دیگر را فراموش نکند . 
بنابراین وقتی  نظام الملک وزیر سرآمد در دوره سلجوقی شد ، عمر خیام که از او باغی برای پژوهش در نیشابور خواست 
به او داد . 
اما حسن صباح از نظام الملک مقامی سیاسی خواست ، ولی نظام الملک خودش به استعداد صباح حسادت می ورزید .
بنابراین
گروه صنعتی صباح با قدمت قریب به ۲۰ سال تولید کننده محصولات لبنی و دریافتی شیر کلیه کارخانه ها حدود ۱۰۰۰ تن در روز می باشد . اولین کارخانه گروه صنعتی صباح تحت عنوان فوق در سال ۱۳۷۹ با ظرفیت اسمی ۱۰۰ تن در روز در شهرستان گنبد ، از توابع استان گلستان به بهره بردای رسیده است . این کارخانه هم اینک با تولید بیش از ۱۰۰ تن از انواع پنیر پاستوریزه و بویژه پنیر فتا با کیفیت بسیار عالی از فعال ترین کارخانه های گروه صنعتی می باشد . گروه صنعتی صباح در بسیاری
گروه صنعتی صباح با قدمت قریب به ۲۰ سال تولید کننده محصولات لبنی و دریافتی شیر کلیه کارخانه ها حدود ۱۰۰۰ تن در روز می باشد . اولین کارخانه گروه صنعتی صباح تحت عنوان فوق در سال ۱۳۷۹ با ظرفیت اسمی ۱۰۰ تن در روز در شهرستان گنبد ، از توابع استان گلستان به بهره بردای رسیده است . این کارخانه هم اینک با تولید بیش از ۱۰۰ تن از انواع پنیر پاستوریزه و بویژه پنیر فتا با کیفیت بسیار عالی از فعال ترین کارخانه های گروه صنعتی می باشد . گروه صنعتی صباح در بسیاری
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، روحانی "صباح احمد جابر الصباح" شاه کویت، نخست وزیر را مکلف کرد وزاری جدید را معرفی بطی ء. امیر کویت نیز "ناصر صباح الاحمد الصباح" دستیار اول نخست وزیر و وزیر دفاع و "خالد الجراح الصباح" معاون نخست وزیر و وزیر ناحیه کویت را از منصب های خود برکنار کرد و "صباح جاوید الحمد الصباح" معاون مطلع وزیر و وزیر خارجه را مأمور رسیدگی به امور وزارت دفاع و "انس خالد ناصر الصالح" معاون نخست وزیر و و
تقویم شیعه
یازدهم ذی الحجه
۱- روز نوشتن دعای صباح
در این روز امیر المومنین علیه السلام به تعلیم پیامبر صلی الله علیه و آله دعای شریف صباح را به دست مبارک خود نوشتند.
۲- منازل امام حسین علیه السلام تا کربلا: ۱- ابطح ۲- تنعیم ۳- صفاح
در این روز حضرت امام حسین علیه السلام به منزل اول؛ ابطح رسیدند و یزید بن ثبیط بصری و چند نفر از فرزندانش به همراه جمعی از شیعیان به آن حضرت ملحق شدند. سپس حرکت نموده به منزل دوم یعنی تنعیم و بعد از آن به منزل سوم یعنی صف
متن تبلیغاتی شرکت لبنیات صباح در اینستاگرام
شرکت صباح با بکار گیری یک المان خوب "گاو" و تغییر صدای خواننده که لحن گاو داره، تصویری از برندش ایجاد کرده که به راحتی در ذهن مخاطب به یاد میمونه.
تیم طراحی عکس و پیج صباح بسیار حرفه ای تر از کاله ، دومینو و میهن عمل می کنن.
عکس و متن تبلیغاتی پنیر صباح در اینستاگرام به صورت زیر است:

یادمون نره که قسمتی از سلامتی بدن ما ، از تغذیه سالم شروع می‌شه با قرار دادن مغزهای خوراکی، سبزی و صیفی‌جات متنوع در ط
متن تبلیغاتی برند لبنیات صباح برای ماست میوه ای
صباح ماست میوه ای جدیدی را به بازار عرضه کرده است با عنوان ماست هلو با غلات.
بی مقدمه بریم سراغ اصل متن تبلیغاتی محتوا نویس این شرکت در اینستاگرام صباح

دسر ترکیبی ماست به همراه تکه‌های هلو و غلات ، یک دسر خوش‌طعم میان وعده‌ای دلچسب و یک دسر بسیار مقوی است که علاوه بر استفاده به عنوان صبحانه در تهیه انواع دسر (ماست و گرانولا، چیزکیک های میوه‌ای و نوشیدنی اسموتی‌ها ، شیک‌ها و …) و انواع ماست ب
بسیار تسلی بخش است باور به اینکه خدایی هست که حواسش به ما و رنجها و شادیهای ماست و بی بروبرگرد و قطعا جاهایی در مسیر من هم بوده که یک نیرویی برتر از نیروی انسانها، گره ای را از زندگی ام گشوده و اسمش خدا، کائنات یا هر چیزی می تواند باشد. عدم راستی است اگر نگویم که به این نیرو برخی جاها که اختیارات انسانی ام راه به جایی نبرده، مثل روزهای رنج و بیماری عزیزانم، عاجزانه آویخته ام. اما ماجرا این است که یک عالمه جا هم بوده برای من و خیلی های دیگر که خدا
بسیار تسلی بخش است باور به اینکه خدایی هست که حواسش به ما و رنجها و شادیهای ماست. قطعا جاهایی در مسیر زندگی من هم بوده که یک نیرویی برتر از نیروی ما انسانها، گره ای را از کارم گشوده و اسمش خدا، کائنات یا هر چیزی می تواند باشد. عدم راستی است اگر نگویم که به این نیرو برخی جاها که اختیارات انسانی ام راه به جایی نبرده، مثل روزهای رنج و بیماری عزیزانم، عاجزانه آویخته ام. اما ماجرا این است که یک عالمه جا هم بوده برای من و خیلی های دیگر که خدایی آنجا نب
با اجل آخرین کرگدن سوماترایی، این نحو رسما در مالزی منقرض شد. مقامات حیات وحش ایالت صباح تو مالزی، روز شنبه رسما خبر مرگ «ایمان (Iman)»، آخرین کرگدن ماده سوماترایی داخل این کشور را تأیید کردند. وزارت جهانگردی، فرهنگ و محیط زیست مالزی در بیانیه ای رسمی اعلام کرد، خاطرجمعی روز شنبه ساعت ۱۷:۳۵ دقیقه به ثانیه محلی درگذشت.اداره بود وحش ایالت صباح مالزی داخل این خصوص گزارش داد، این کرگدن ماده تقریبا ۲۵ سال سن داشت و درون پناهگاه بورنئو درگذشت. کرگد
فضیل گوید مام صادق ع فرمود تا زمانیکه مرد روی شکم زن زانیه است روح ایمان از او سلب میشود عرض کردم بفرمایید اگر قصد زنا کند چطور فرمود نه روح ایمانش سلب نشود بگو بدانم اکر قصد دزدی کند دستش بریده مبشود پس هپمچنانکه با قصد دزدی دست بربده نمیشود با قصد رنا هم روح ایمان سلب نمیشود و این مفاسد و عقوبات بر انجام فعل مترتب است نه بر قصد ان  13 صباح بن سبابه گوید خدمت امام صادق ع بودم که مخمد بن عبده بحصرت عرضکرد زانی در حال زنا کردن مومن است فرمود نه زم
دلتنگ دوران موفقیتم.
دورانی که همه چیز رو دور بود و از همه نظر خوش میدرخشیدم. همه چیز جور میشد، درس و مدرسه، زبان، المپیاد، قرآن، کنکور.
اگر از لحاظ مالی سبک بودم و وزنی نداشتم اما از لحاظ اعتبار و شخصیت، سنگین بودم و قضیه مالی اصلا به چشمم نمیومد.
دلتنگ عزت و احترام سابقم.
نمیدونم چی شد تا به خودم اومدم، همه چیزو از دست داده بودم و تنها خاطرات شیرین اون روزها برام باقی مونده بود.
حالا باید دوباره از نو حرکت کنم و بسازم انچه باید رو. زندگی امروز
سلام با وفاترین!خبرت هست که همه دارایی این شاعر شوریده حال، شعرهایی است که خوشه‌ خوشه از گندمزار وجود تو چیده می‌شود؟!با تو هر روز معجزه ای تازه رخ می‌دهد و من درخت پیری هستم که از یُمن خورشید نگاهت در پاییز جوانه زده‌ام چون بهاران.اما این روزها با احساسی پُر از تاول کوچه‌های دلتنگی را طی می‌کنم تا به تو برسم.چندی است تقدیر ناجوانمرد، دورم ساخته از کعبهٔ وجودت. در آرزویم که روزی به حجِ تن‌ات نائل آیم.تا رسیدن به مکهٔ آغوشت همهٔ راه‌ها و م
از کجا آمد دوست ؟خبری داد به من باد صباح
ز فراق شمس از مولانا
دل اندوه تپید 
و ضمیر آشنای یک پیر ، برنا شد
در نگاه پسری چشم سیاه
مگس شهوت به تکاپو اقتاد 
و بلندای محبت به زمین های پر از آفت عشق کرد سقوط
از کجا آمد دوست ؟
خبری آمد از سوی یک باغ
حوریان رم کردند‌ !
و به دنبال غلامی پی اندیشه ی کامی از او 
عارفی زیر درخت ملکوت
در خیال دختری در دوزخ میشد لخت 
در کنار رودی
پسری لب های خود را در آب می بوسید
دختری در پس یک کوه با خود تنها
دوستی با تن خود را
منبع خبر:
یک ویلای سقفی شیب دار
اجرای سقف ویلایی شیب دار در یک سقف چینی دو طبقه و طراحی سقف کاشی کاری شده واقع در جاده صباح ، سبزشهر
کلیه خدمات مدیریتی شرکت ویلانما در اقصی نقاط ایران از جمله باسان تهران ، منطقه شمال تهران ، دماوند ، آبسرد ، ویلا گیلوند ، شمال ایران از جمله نور ، رویان ، آمول ، بابل ، چمستان ، خلوس ، نامک در خارج از کشور ، کلاتر ، کلارآباد نوشهر ، و همچنین کارمن ، اصفهان ، شیراز ، قم ، قشان و کلیه مناطق ویلا و همچنین تمام استانها
پسر خواهرم رو بردیم برا ثبت نام کلاس اول دبستان تکرار میکنم کلاس اول دبستان  گفتن باید ازش مصاحبه بگیریم گفتن سوره فیل باید بلد باشه حالا بیچاره خواهر زادم کل سوره رو حفظ بود فقط الم تر کیف اولش رو فراموش میکرد باید اولش رو میگفتیم تا بقیش رو بخونه 
مسئول مصاحبه دریغ از یه ذره کمک که بچه بده
بعد از همه جالب تر بهش گفتن مداحی بلدی برامون نوحه بخون شانس آوردیم (اینقدر این در رو محکم نبند نرو) نخوند از بس عاشق این آهنگه کلش رو حفظه براشون حسین سر
سلامی به زیبایی غروب شیراز
حدود ساعت 7:30 شب بالاخره رسیدیم پارود(روستای پارود دقیقا تو فاصله 500 متری جاده ایرانشهر به چابهار هست)
هماهنگی با دوستم صباح و دادن آدرس به استقبال ما آمد و به منزل دوستم هدایت شدیم ...
بعد از 11 سال دوستم رو دیدم و چقدر یادآوری 11 سال گذشته شیرین بود ... چقدر زیبا بود دوست بلوچ خودت رو بعد از مدتها ببینی و انگاری تا دیروز پیش هم بودیم ...
بعد از کلی احوالپرسی وارد خانه شدیم و به رسم بلوچ ها خانومها به اتاق دیگری هدایت شدند و
  ذکری که حفظ کننده ی شما از آتش جهنم می‌باشد

امام صادق علیه السلام به صَباح بن سیّابِه فرمودند:آیا می‌خواهی به تو دعایی بیاموزم که خدای متعال به برکت آن، چهره تو را از حرارتِ آتش جهنم نگه دارد ؟صباح گوید: به حضرت عرض کردم: آریحضرت فرمودند:بعد از سپیده‌ دم صد مرتبه بگو :أللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍخداوند به برکت این ذکر، تو را از آتش جهنم حفظ خواهد کرد.

منبع: afkarnews.com

کتاب طور سینین از جمله کتب معتبر شیعه و به نقل از بزرگان شیعه برای ابطال و از بین
بردن انواع سحر و جادو های قدرتمند و جلوگیری از چشم زخم میباشد یکی از
ادعیه آن شرح اخلاقی و عرفانی دعای صباح امام علی(ع) میباشد در این دعا که
شامل مضامین عالی توحیدی بوده و درنهایت بلاغت، ایراد گردیده، به فضایل
ائمه اطهار(ع) نیز پرداخته شده و مقام والای ولایت آنان نیز، بیان گردیده
است. در این راستا، به آیات، روایات و سخنان فراوانی از بزرگان دین، استناد
شده است
دامنۀ ایران

7196

به قلم دامنه. به نام خدا. نزاریان (= پیروان نزار) به رهبری حسن صباح _که خود دانشمندی متکلم بود_ بر وجوب تعلیم از سوی «معلمی صادق» تأکید می‌ورزیدند. و خارجیان به همین خاطر نزاریان را «تعلیمیه» می‌نامیدند. خود حسن صباح به کتابخانه بی‌اندازه اهمیت می‌داد. نزاریان حتی در قله‌های کوهستانی نیز کتابخانه داشتند و از علم و دانش حمایت می‌کردند. و به دلیل تأکید بر آموزش، تعلیم و کتاب‌خواندن در کوهستان، دانشمندان خارجی به ایران سرا
ماذا قال قائد الثورة عن احداث العراق ولبنان الاخیرة؟
 الأربعاء ٣٠ أکتوبر ٢٠١٩ - ٠٩:١٣ بتوقیت غرینتش

زار قائد الثورة الاسلامیة آیة الله السید علی خامنئی صباح الیوم الاربعاء جامعة "خاتم الانبیاء (صلى الله علیه وآله)" للدفاع الجوی لرعایة مراسم تخریج دفعة جدیدة من ضباط الجیش الایرانی.

العالم - ایران
وخلال هذه الزیارة التی قام بها لجامعة "خاتم الانبیاء (صلى الله علیه وآله)" للدفاع الجوی رعى القائد العام للقوات المسلحة مراسم مشترکة لتخریج د
صباح الخیر زد بلبل، کجایی ساقیا برخیز
که غوغا میکند در سر، خیال خواب دوشینم

یکی از سِیرهای شخصی ام اینه که خیلی به خواب های خوشی که میبینم اعتنایی نمیکنم...
و غالبا شتر ندیدی ندیدی باهاشون برخورد میکنم...
اغلب شخصی هستن و به شخص خودم ربط پیدا میکنن... لذا برای خودم هم خیلی تکرار نمی کنم... (امان از ظرفیت پایین)
اما خواب امروز صبحم رو خیلی دلم میخواد ریشه در واقعیت داشته باشه...
فرد معتمدی از انسانی الهی برام نقل کرد که رئیس جمهور سال 1400 ایران فردی
صباح الخیر زد بلبل، کجایی ساقیا برخیز
که غوغا میکند در سر، خیال خواب دوشینم

یکی از سِیرهای شخصی ام اینه که خیلی به خواب های خوشی که میبینم اعتنایی نمیکنم...
و غالبا شتر ندیدی ندیدی باهاشون برخورد میکنم...
اغلب شخصی هستن و به شخص خودم ربط پیدا میکنن... لذا برای خودم هم خیلی تکرار نمی کنم... (امان از ظرفیت پایین)
اما خواب امروز صبحم رو خیلی دلم میخواد ریشه در واقعیت داشته باشه...
فرد معتمدی از انسانی الهی برام نقل کرد که رئیس جمهور سال بعدی ایران فرد

اعضاء انجمن بهداشت وسلامت محیط

7- زهرا زمانی

1-صباح شیری

8-مریم سمیع

2-نسترن رضاپوران

9-نسترن صادقی

3-مریم حسینی

10-فاطمه صالحی

4-فاطمه حیدری

11-معصومه طاهری

5- یلدا رحیم زاده

12- زهرا عابدینی

6- فاطمه رئیسی

مسئول انجمن : صباح شیری
خدا رو شکر اینترنت داره وصل میشه

اصلا هم مهم نیست تا اردیبهشت تورم واقعی بنزین خودشو نشون میده و فقیرا فقیرتر که نه داراتر خواهند شد!!!

اصلا هم مهم نیست که دولت بعد از چند صباح واریز بسته حمایتی رو مصیبت عظمای خود اعلام خواهد کرد و مجلس و کارشناسان مدام به دولت فشار خواهند آورد که روند کنونی پرداخت بسته حمایتی اشتباه است و باید متوقف شود

اصلا هم مهم نیست زندگی برای خیلی از اقشار ضعیف جامعه سخت تر و سخت تر خواهد شد
کسانی که نه مغازه دار هس
بسمه تعالی
برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای با موضوع کتابهای تقریظی مقام معظم رهبری که در تاریخ 1398/05/14 در کتابخانه عمومی نیمروز زابل برگزار شد، که مورد استقبال اعضا قرار گرفت.
کتابهای ارائه شده در نشست عبارتند از:
1. اردوگاه اعنبر:نوشته حسین فرهنگ اصلاحی
2. تپه های لاله: سرخ نوشته غلامرضا نباتی
3.شانه های زخمی خاکریز: نوشته صباح پیری
4. منظومه انصار: نوشته فتح الله نادعلی

تقویم شیعه
آخر ذی الحجه
۱- مرگ پدر ابو بکر
در آخر سال ۱۳ هجری قمری ابو قحافه عثمان بن عامر، پدر ابو بکر در سن ۹۷ یا ۹۹ یا ۱۰۴ سالگی از دنیا رفت. ابو قحافه در روز فتح مکه اسلام آورد، و در زمان عمر، بعد از شش ماه و چند روز از مرگ ابو بکر مرد.
۲- مرگ هند جگر خوار لعنت الله علیها
در سال ۱۳ هجری قمری در روز مرگ ابو قحافه، هند جگر خوار همسر ابو سفیان و مادر معاویه بدرکات جحیم شتافت. هند به ظاهر همسر ابو سفیان و مادر معاویه و عتبه و یزید بود، اما از صاحبان پ
همیشه در من اندوهی بود به جا مانده از حرفهایی که نتوانسته بودم به تمامی آنها را به زبان بیاورم
صباح الدین علی

در من اندوهی
چون طفلی مشتاق و جستجوگر
زندگی می کند
به جامانده از تمامی حرفها
عاشقانه ها
و آرزوهایی که هیچگاه بر زبان نیامدند
در من اندوهی است چون آن اشکها
آن بغضها و آن خواستنها
که در تنهایی خویش می ریزم
هنگام سخن با لبخندی بر لبانم از تو پنهان می کنم
در من دریایی است از عشق
نفسهای آه آلودت چون طوفانی
دریای جنونم را به تلاطم در می آو
همیشه در من اندوهی بود به جا مانده از حرفهایی که نتوانسته بودم به تمامی آنها را به زبان بیاورم
صباح الدین علی
همواره در من اندوهی
چون طفلی مشتاق و جستجوگر
زندگی می کند
عاشقانه ها
آن بغضها و آن خواستنها
هنگام سخن با تو با لبخندی بر لبانم پنهان می کنم
در من دریایی است از عشق
دریای جنونم را به تلاطم در
صباح الدین علی
همواره در من اندوهی
چون طفلی مشتاق و جستجوگر
زندگی می کند
عاشقانه ها
آن بغضها و آن خواستنها
هنگام سخن با تو با لبخندی بر لبانم پنهان می کنم
در من دریایی است از عشق
دریای جنونم را به تلاطم در
مردان ایکس : آپوکالیپس ( X-Men: Apocalypse)
کارگردان : Bryan Singer
نویسنده : Simon Kinberg ، Bryan Singer
بازیگران :                     
James McAvoy ...Professor Charles Xavier
Michael Fassbender... Erik Lehnsherr / Magneto
Jennifer Lawrence ... Raven / Mystique
Nicholas Hoult ... Hank McCoy / Beast
Oscar Isaac ... En Sabah Nur / Apocalypse
Rose Byrne ... Moira Mactaggert
رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)
ژانر : اکشن آخرالزمانی      
زمان : 137 دقیقه  

فیلم مردان ایکس از جمله فیلم هایی است با ژانر آخر زمانی که جنگ بزرگی بین ارتش کریپتونسول ها یعنی تحت حا
حکما مثلى زده‌اند، حال دنیا و آخرت را گفته‌اند: مملکتى بود که چون سر سال شدى پادشاه کهنه را بکشتى نشاندندى و به ساحلى بى‌آب و گیاه بردندى و برهنه آنجا سر دادندى و خود بازگشتندى و صباح بر در دروازه شهر منتظر نشستندى، اول کسى از غریبان که آمدى او را بر خود پادشاه کردندى و او عادت ایشان ندانستى، باز چون سر سال شدى با او همان کردندى که با پادشاه اول، همیشه عادت ایشان این بودى! یک نوبت مردى غریب صباح سر سال اتفاقا به آن شهر رسید، جماعتى را دید که م
استان مازندران یکی از استان‌های بسیار زیبا و پرجاذبه برای گردشگری است که از دیرباز تا امروز مورد توجه خاص گردشگران و مسافران قرار دارد. این استان با دارا بودن طیف متنوعی از شهرهای توریستی ساحلی و زیبا، توانسته در جذب گردشگر و پیشبرد صنعت توریسم موثر باشد. متل قو یا سلمانشهر یکی از همین شهرهای زیبا و توریستی در استان مازندران است که هر ساله حجم گسترده‌ای از افراد، از شهرهای مختلف ایران و یا از دیگر کشورها به آنجا سفر می‌کنند. آب و هوای خوب
غیاث الدین ابو الفتح عمر بن ابراهیم خیام نیشابوری، شاعر، فیلسوف، ریاضیدان و منجم شهیر ایرانی بنا به بعضی روایات در ۱۸ می سال ۱۰۴۸ میلادی در شهر نیشابور متولد شد و بواسطه اینکه پدرش خیمه دوز بود به لقب خیام مشهور شد.وی در دوران کودکی و نوجوانی نزد اساتیدی چون مولوی قاضی محمد، خواجه ابوالحسن انباری، امام موفق نیشابوری و شیخ محمد منصوری در نیشابور و بلخ به تحصیل علم و دانش پرداخت. بسیاری از اندیشه های علمی خیام تحت تاثیر افکار ابوعلی سینا و اب
مالزی کشوری شگفت انگیز است که با انعکاس ترکیب التقاطی آداب و سنن، سنت ها و فرهنگ باستانی با مدرنیته شناخته می شود. جاذبه های گردشگری مالزی مانند جزایر زیبا، سواحل، شهرهای بسیار زیبا، مکانهای تاریخی و ماجراجویی به گردشگران تور مالزی تجربه کم نظیری را ارائه می دهند. برای آشنایی با بی نظیرترین جاذبه های گردشگری مالزی در این مطلب با ما همراه باشید.
دیدن مرجان های رنگارنگ در جزیره پرهنتیان
تقریباً در 19 کیلومتری شمال شرقی مالزی جزیره ای خیره کن
تقویم شیعه
ذی الحجه
ماه ذی الحجه بسیار پرحادثه و پرخاطره‌ای است. روزهای ماندگاری از شیرین‌ترین روزهای تاریخ اهل بیت علیهم السلام، در کار وقایعی جانسوز در این ماه جمع شده است. روزهای ۱، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۴، ۲۷، ۲۹، ۳۰ حامل این اتفاقات هستند که آنها را مرور می‌کنیم. عید غدیر، ولادت امام هادی علیه السلام، عید قربان، خلافت ظاهری امیر المؤمنین علیه السلام، روز مباهله، روز خاتم بخشی امیر المومنین علیه السلام، نزول سور
سلام
انسان یک چیزی است توی مایه های بنی اسرائیل اولهای سوره بقره. تازه خیلی خوب که باشد و فخر خدا به ملائکه را توی داستان خلقت قبلش گفته باشند ..انسان می شود یک موجود نمک نشناس بهانه گیری مثل همین بنی اسرائیل....حالا هی راه دور نروم که بچه های ننر توقعی فلان و بهمانم دقیقا به کی رفته اند....همه مان دقیقا انسانیم
یک ماه آزگار که مهمان خود خدا بوده باشیم و نفس و خواب و همه چیزمان عبادت شمرده شده باشد و شیطان هم دست و پایش رویمان بسته شده باشد...همچین
پرش به ناوبریپرش به جستجو

قلعه‌الموت
دژ حسن صباح

نام
قلعه‌الموت

کشور
 ایران

استان
قزوین

شهرستان
قزوین

بخش
رودبار الموت
اطلاعات اثر
نام‌های دیگر
قلعه‌حسن

نام‌های قدیمی
دژِ الموت

نوع بنا
سنگ و گچ

کاربری
دفاعی، نظامی

دورهٔ ساخت اثر
پیش از مادها

بانی اثر
قبایل ایرانی
اطلاعات ثبتی
شمارهٔ ثبت
۷۲۵۲

تاریخ ثبت ملی
۱۲ بهمن ۱۳۸۱

قلعه‌الموت

روی نقشه ایران۳۶٫۲۶۴۰°شمالی ۵۰٫۳۵°شرقی

میراث کهن

بقایای قلعه الموت
قلعهٔ الموت یا دژ الموت 
کم کم هلالِ ماهِ خدا می رسد ز راهاوقاتِ نابِ اهلِ بکاء می رسد ز راه
مهمان کند خدا همگان را به سفره اشوقتی که ماهِ جود و سخا میرسد ز راه
گُل میکند به لب همه دم ذکر یا علیزیرا بهارِ اهلِ دعا می رسد ز راه
ماهِ مجیر و جوشن و شب های عاشقیماهِ جنون و ماهِ صفا میرسد زِ راه
دستت دراز کن چو گدا سمتِ سفره اشوقتی گدا به پشتِ گدا میرسد ز راه
امضا کند خدا گذر از نار دم به دمچون ماهِ توبه ، ماهِ عطا میرسد ز راه
وقتی که ماهِ خوبِ خدا رو کند به مافرصت برای ترکِ گنا
به مژگان سیه کردی هزاران رخنه در دینم

بیا کز چشم بیمارت هزاران درد برچینم

الا ای همنشین دل که یارانت برفت از یاد

مرا روزی مباد آن دم که بی یاد تو بنشینم

جهان پیر است و بی‌بنیاد از این فرهادکش فریاد

که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

ز تاب آتش دوری شدم غرق عرق چون گل

بیار ای باد شبگیری نسیمی زان عرق چینم

جهان فانی و باقی فدای شاهد و ساقی

که سلطانی عالم را طفیل عشق می‌بینم

اگر بر جای من غیری گزیند دوست حاکم اوست

حرامم باد اگر من جا
مولانا محمد بن حسام‌الدین حسن بن شمس‌الدین محمد خوسفی شناخته شده به اِبنِ حِسام شاعر ایرانی زاده شده به سال ۷۸۲ یا ۷۸۳ هجری در روستای خوسف در منطقه قُهستان و در گذشته به سال ۸۷۵ هجری است. خاندان او تا نُه پشت اهل فضل و علم و ارشاد بوده‌اند؛ و نیای او شمس‌الدین زاهد، به پارسایی و عبادت معروف بوده‌است. وی به گفته دولتشاه سمرقندی «از دهقنت نان حلال حاصل کردی و گاو بستی و صباح که به صحرا رفتی تا شام اشعار خود را بر دسته‌بیل نوشتی». آرامگاه وی د
به مژگان سیه کردی هزاران رخنه در دینم

بیا کز چشم بیمارت هزاران درد برچینم

الا ای همنشین دل که یارانت برفت از یاد

مرا روزی مباد آن دم که بی یاد تو بنشینم

جهان پیر است و بی‌بنیاد از این فرهادکش فریاد

که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

ز تاب آتش دوری شدم غرق عرق چون گل

بیار ای باد شبگیری نسیمی زان عرق چینم

جهان فانی و باقی فدای شاهد و ساقی

که سلطانی عالم را طفیل عشق می‌بینم

اگر بر جای من غیری گزیند دوست حاکم اوست

حرامم باد اگر من ج
من اگر نظر حرام است بسی گناه دارم
چه کنم نمی‌توانم که نظر نگاه دارم

ستم از کسیست بر من که ضرورت است بردن
نه قرار زخم خوردن نه مجال آه دارم

نه فراغت نشستن نه شکیب رخت بستن
نه مقام ایستادن نه گریزگاه دارم

نه اگر همی‌نشینم نظری کند به رحمت
نه اگر همی‌گریزم دگری پناه دارم

بسم از قبول عامی و صلاح نیکنامی
چو به ترک سر بگفتم چه غم از کلاه دارم

تن من فدای جانت سر بنده وآستانت
چه مرا به از گدایی چو تو پادشاه دارم

چو تو را بدین شگرفی قدم صلاح باشد
نه
این خون برکت دارد !
یعنی تقویم جدیدی باید ساخت و مبدا آن را شهادت یاور امام زمان (عج) ،قاسم سلیمانی تعیین کرد .
این تقویم وقتی به مقصد میرسد که هژمونی کثیف عنریکا بر دنیا پایان یابد و انشالله بیرق عدالت خواهی به دستان مهدی قائم آل محمد (عج) داده شود .
ترسوها ،وطن فروشها و مال پرستان و کسانی که شکمشان را از مال حرام پر کرده اند و حرف حق را نمیفهمند را از زندگی تان حذف کنید که قطره های خون قاسم عزیزمان به رودی تبدیل خواهد شد و شالوده ی نظام خون ریز
بسمه تعالی

شماره : 99  

تاریخ: 21/8/97
دانش آموز عزیز سرکار خا نم صباح
شیری
به موجب این ابل
وحگ جبریل ویه اللی بدولاک
عِشگ منّک یصاحبنه بدولاک
نحب انعیش کل احنه بدولاک
نزورک کل صباح او کل مسیه

الیضدک مچانه ایصیر بدراک
گمر وامضوی افلاک بدراک
العلم یحیی الگلب بادراک
العقول ایتم طردهه الجاهلیه

جعفر عبدالمهدی العبادی

قلعه بزی:
این قلعه در محدوده محله حسن آباد دیزیچه قرار دارد. این قلعه از نظر شرایط  جغرافیایی و فیزیکی شباهت بسیاری به قلعه آتشگاه در ماربین دارد. قلعه به راه های مجاور رودخانه و دشت های سرسبز اطراف اشراف داشته و دارای هسته مرکزی وسیع با بخش های کوچکتری در نقاط بلندتر و سوق الجیشی بوده، دیواره های بیرونی آن از سنگ و گل و در بعضی قسمت ها از سنگ و ساروج ساخته شده و دیوارهای درونی بعضاً با گچ و ساروج صیقلی شده است.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده اص
خواب بودیم. 
بیدار که شدیم، تو را از دست داده بودیم.
خیلی چیزها را از دست می‌دهیم اگر باز خوابمان ببرد. 
رفتنت بیدارمان کرد سردار...
از آن بالا با دستهایی که بازتر از همیشه است دعا کن بیدار بمانیم.
+نمی‌خواهم این را بگویم اما اگر ندانیم چطور این خشم و بغض و اندوه، این زخم را زنده نگه‌داریم چند صباح دیگر  می‌شویم همان آدم‌های قبلی...چطور می‌شود انتقام سخت گرفت؟ راههایی که به ذهنم رسید اینها بود.
*عکس سردار را بگذاریم جلوی چشممان. بگذاریم هر رو
سلام
دوست دارم از آنجایی که به ایرانگردی علاقه زیادی دارم اولین پستم رو از خاطرات سفر به چابهار شروع کنم
مقدمه :
اواخر سال 86 و اوایل سال 87 در حالی که یه جوان 21 ساله بودم و چندماهی از شروع به کارم در شرکت خصوصی نگذشته بود که ماموریت کاری خوردم به چابهار و 6 ماه آشنایی کامل با بلوچستان ...
پائیز 97 : اواسط پائیز پیشنهاد سفر به چابهار رو با خانمم(نجاح) و پسرم(آرین)در میان گذاشتم و گفتم میخوام بعد از 11 سال دوباره برگردم چابهار و خاطرات قبلم رو زنده کنم
السلام علیک یا مولای یا صاحب العصر و الزمان عجل‌الله فرجک
سلام
وقت دوستان بخیر! حرف خاصی ندارم جز تفال به دیوان جناب حافظ شیرازی
بسم‌الله...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

به مژگان سیه کردی هزارا
عاقبت
به خیری با خواندن دعای عهد
امام
خمینی (ره) فرمودند: صبح ها سعی کن این دعا «دعای عهد» را بخوانی چون در سرنوشت
(عاقبت به خیری) دخالت دارد.
دعای
عهد یکی از دعاهای شیعیان دوازده امامی است. در مفاتیح الجنان نقل شده است:«هر کس
چهل صبح این دعا را را بخواند از یاران امام دوازدهم شیعیان خواهد بود و اگر پیش از
ظهور بمیرد، خداوند او را از قبرش بیرون آورد (رجعت می کند) تا به خدمت وی
درآید.»
حضرت
امام صادق می فرمایند : هرکس چهل صباح این عهد را بخواند
رفتارهای آدم غیر صادق را دیدی که چقدر مشمئز کننده است؟! بیش از حدی که طرف را قبول دارد به او احترام می گذارد! ولی پشت سرش چندان دلسوز آبرویش نیست! اهل شعار دادن است و آنجایی که به مصلحتش است، آرمانها و حلال و حرام را وسط می کشد، هر جا هم که به صلاحش نبود همه چیز حلال است! آنجایی که نمی خواهد پولی خرج کند، برای یک ریال بیت المال باید حساب و کتاب پس داد، هر جا هم لازم شد آشکارا از بیت المال می دزدد و دیگران را هم تشویق به دزدی می کند، تا جایی که هر که
پسرخاله ی بابا رئیس یکی از بزرگ ترین بیمارستان های مشهد است.آقای دکتر از رفیق های قدیمی خانوادگی مان است، از همان هایی که یک روز در میان با هم قرار می‌گذاشتیم تا با گروه کوه نوردی فلان، نیم ساعت قبل از طلوع خورشید برویم کوهنوردی تا ساعت های ۷ حدودا که ما هم به مدرسه یمان برسیم، البته ما بچه ها بیشتر روز های تعطیلی می‌رفتیم.من و دخترِ دکتر رفیق جون جونی بودیم، از همان هایی که جانمان برای هم در می‌رفت، برای همین من زیاد خانه‌یشان می‌رفتم، می
فنّ‌ دوم
در اسامى قراء مشهور در شهرها و راویان آن‌ها
مدنى:
۱- ابوجعفر یزید بن قعقاع
ابوجعفر یزید بن قعقاع جزء هفت قارى معروف نیست و می‌گویند او بر عبداللّٰه بن عباس و بر مولایش عبداللّٰه بن عیاش بن ابى ربیعه مخزومى خواند و آن دو بر ابىّ‌ بن کعب خواندند و ابىّ‌ بن کعب بر رسول اکرم و براى او یک روایت است.
۲- نافع بن عبدالرحمن
نافع بن عبدالرحمن بر ابى جعفر خواند و از او قرآن را فرا گرفت و نیز بر شیبة بن مصاح و عبدالرحمن بن هرمز اعرج و ابن عباس خو
تو شرکت ما شما می‌تونی هرچقدر که دلت بخواد انتقاد کنی و پیشنهاد بدی. یعنی طوریه که آزادی کامل داری که حرفات رو بنویسی و بندازی تو صندوق انتقادات و پیشهادات که زیر هر میزی گذاشتن. فکر می‌کنم این کاریه که اکثر جاها تو این مملکت با پیشنهادات و انتقادات انجام میدن. روزگاری بر من گذشت تو همین چندوقت که نبودم. دومین سفر لبوفسکی وارم رو تو تعطیلات عید فطر رفتم به بهشت ایران. جای همگی‌تون خالی بود. برای بار سوم هم تو این هفته رفتم تبریز. خیلی اتفاقات
           انواع   و   اندازۀ   خنده     

طنز با خنده رابطه
ای بس عمیق دارند،[1]
به طور کلی هدف از طنز و انوع شوخ‌طبعی خنده است –اگر چه که رابطه طنز با خنده دو طرفه نیست و نیز علت نهایی طنز همیشه خنده
نیست- و مهمترین دلیل فراگیری طنز و مقوله شوخ طبعی، به خاطر جذابیت آن است که تا
حدودی در محصولش که خنده است نهفته شده.
باغ خندان ز گل خندان
است    خنده آیین خردمندان است 
خنده هرچند که از
جدّ دور است    جدّ پیوسته نه از مقدور است 
دل شود رنجه ز جدّ،
خطاط امروز, خط‌نویس است. خوشنویس نیست. خوشنویسِ دیروز، مجذوب و اهل حال بود. فانی و درویش بود.
از خود گذشته بود. زمانه‌ی ما درویش ندارد، فانی که هیچ. خوشنویس دیروز از یار و خویش
و رفیق می‌برید و گوشه انزوا نشیمن می‌کرد. و چون آشنای دل بود، می‌دانست «که صفای
خط از صفای دل است». پس با نفسِ بد جدل می‌کرد. خط‌نویس امروز طاقت محنت ندارد. با خوشنویس دیروز شوق
به مشق بود. و این شوق آن‌قدر بود که شب‌های تابستان از اول شب تا صباح در مهتاب نشسته
مشق جلی
اردن: عبدالله دوم (١٩٦٢-م) پادشاه اردن از ١٩٩٩ م
اسپانیا: فلیپ ششم (١٩٦٨-م) پادشاه اسپانیا از ٢٠١٤ م
امارات عربی متحده: شیخ خلیفه بن زاید بن سلطان آل نهیان (١٩٤٨-م) امیر ابوظبی از ٢٠٠٤ م / شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (١٩٤٩-م) امیر دوبی از ٢٠٠٦ م
بحرین: حمد بن عیسی آل خلیفه (١٩٥٠-م) پادشاه بحرین از ١٩٩٩ م
برونئی: حسن البُلقیه (١٩٤٦-م) سلطان برونئی از ١٩٦٧ م
بریتانیا: الیزابت دوم (١٩٢٦-م) ملکه بریتانیا از ١٩٥٢ م
بلژیک: فیلیپ (١٩٦٠-م) پادشاه بلژیک از ٢٠١٣
+ این روزها نمیرسم متمرکز و دقیق تر درمورد چیزی بنویسم و در تایمی که گیر میارم، موردی مینویسم. -- راستش من طی ۴۰ روز گذشته، تقریبا از بعد از جشنواره، که داستان اخر سال شروع شد، نتونستم فیلم زیادی ببینم. اما چشم، بازم اونایی که دیدم، و مابقی رو بررسی میکنم و پست بعدی پیشنهاد فیلم مینویسم.-- داشتم تبلیغ پنیر لاکتیکی صباح رو میدیدم، یه جاش میگه «...وقتی که خوشحالی و باریکی ،، یعنی به ایده آل ت نزدیکی» ... این الان چاق ها رو مسخره کرد؟! یعنی چاقها ایده
راستش را بگویم به وبلاگ بعضی هایتان حسودی ام میشود .به قول خودتان همین چند صباح دوران بلاگریتان را در وبلاگ هایتان راحت هستید و گوشه امن خود میدانید.من انگار بر عکس هستم.در جمع های اجتماعی دیگر، در واقعیت منظورم هست ؛ به نسبت راحت ترم.به قول دوستی اصلا وجود امثال تو توهین به برخی هست.چرا که برخی عقایدت ضد عقاید و برخی در تضاد عقاید آن هاست.
من بهتر میدانم.می دانم که اعتقاداتی ندارم.وجودم سراسر پر از سوال و تردید است.حتی خدا را هم سوال می کنم.به
نقل از سایت شیعه نیوز ضمنا تطبیق حدیث با افراد نام برده شده نظر این سایت نیست صرفا عین بیان مطلب شده است .
از میان روایات بیانگر رویدادهای آخرالزّمان دو روایت یافت می شوند که به دو فرمانروای کوتاه قد اشاره می کنند.نخستین، روایتی است که در آن به حَمَد پسر عیسی آل خلیفه فرمانروای کنونی بحرین اشاره شده است.
امیرالمومنین، پسر حضرت ابوطالب (علیهما
السّلام)، در بیان نشانه های قیام قائم(علیه السّلام)، فرمود: ... مردم به
بدترین حال باز می گردند. پس، د
 بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- خصوصیات دعااقتباس از کتاب کلیات  مفاتیح نوین-روز اوج گرفتن  افتاب وسیاه پوشان شدن ملک وانس وجان-ضربه خوردن  منبع صفات الحسنی الهی درمخلوق-واوج شرارت شیطان درانسانی که درحوزه تربیت اسلامی است-و- قدرت دیدن کمالات خورشید رحمت وحکمت الهی راندارد چون چشمانش تیره وتار شد است که از قلب زنگار گرفته که اهنش را با اب اسید پوک ورمیم کرده اند-انچنان تاریکی وتیرهگی وظلمات براین جهان سایهاندخت که هرگز تا قیام ف
- مقدمتاً: هی می‌گشتیم در بلاگستان و هی دیگران را می‌خواندیم، هی نکاتی در ذهنمان متبلور می‌گشت که هی با خودمان می‌گفتیم باید برای دیگران بنویسیم، هی نمی‌شد. امروز دست و پایمان را جمع کردیم و بخشی را به رشته‌ی تحریر درآوردیم. باشد که بخوانید و بهره‌مند گردید.

- چه کنیم تا وبلاگ‌نویس خوبی باشیم؟
۱. بخوانید، بخوانید، بخوانید، بعد بنویسید. دو وجه برای این توصیه وجود داره. وجه سلبی‌ش اینه که خوندن باعث می‌شه با گذر زمان، قلمتون بوی کهنگی نگ

مالزی با داشتن خط ساحلی شگفت انگیز، به دلیل تعداد زیاد جزایر خود با سواحل بسیار زیبا و جنگل های باران گرمسیری شناخته شده است. بسیاری از این موارد مانند خلیج های منزوی، غروب خورشیدی دیدنی و غواصی غواصی، به لطف آب های شفاف و صخره های مرجانی رنگارنگ، میان گردشگران تور مالزی بسیار محبوب هستند.
سواحل مالزی یکی از موارد جستجوی غواصان متخصص غواصی است که به دلیل شرایط عالی که دارد مکانی ایده آل برای آن ها است. زیبایی های سواحل مالزی فقط مربوط
سؤال نداره، ولی کدوم آدم عاقلی آهن‌ربا رو می‌بره نزدیک بستنی شکلاتی به امید جذب شدن؟ یا سعی می‌کنه برای ایجاد ارتباط یا بهتر بگم، اتصال چند تا چیز به هم از آهن‌ربا و بستنی شکلاتی استفاده کنه؟
شاید جواب این باشه: من؛ چون مجبورم، می‌فهمی؟ مجبور. 
بذارید قبلش یه پرانتز بزرگ باز کنم و علت ناراحتی چند ماه اخیرم رو توضیح بدم و از ابهام متن کم کنم. تیتر پرانتز بزرگ اینه: تصمیم به مهاجرت. علت حال بدم هم اون کلمۀ تلخ مهاجرته و هم اون دو کلمۀ قبلش. چ
1.بخوانید، بخوانید، بخوانید، بعد بنویسید.

دو وجه برای این توصیه وجود داره. وجه سلبی‌ش اینه که خوندن باعث می‌شه با
گذر زمان، قلمتون بوی کهنگی نگیره و وجه ثبوتی‌ش اینه که دامنه و عمق
افکارتون بیش‌تر می‌شه. هر چی بیش‌تر بخونین، آدمای پخته‌تری می‌شید و
شاخکاتون نسبت به محیط پیرامونتون حساس‌تر می‌شه.
۲. حرف تکراری و کلیشه‌ای نزنید. چیزی را بنویسید که جز شما کسی پیدا نشود بنویسد.
 این‌که
در یک مناسبت یا اتفاق یا حادثه یا اصلاً در شرایط ع
مرگ اساسا یک پدیده ی نامیمون و نامبارک است. انسان های معقول و منطقی ، حتی برای دشمنان خود هم آرزوی مرگ نمی کنند. اما در جهان شاید فقط یک گروه یا یک سازمان است که بر طبل مرگ و نابودی کوبیده واز هر شرایطی سعی در آمارسازی برای مرگ و میر کرده و مردم را به سمت مرگ سوق می دهد.ستاد اجتماعی مجاهدین ! یکی از ضدخلقی ترین و ضدبشری ترین ارگان های موجود است. کار این ستاد مرگ! سمت و سو دادن مخاطبینش برای مرگ و نابودی و عدم است.تنها وظیفه ی این ستاد ، ایستادن درخ
inja-minevisam.blog.ir دکتر سین

اشاره: هی می‌گشتیم در بلاگستان و هی دیگران را می‌خواندیم، هی نکاتی در ذهنمان متبلور می‌گشت که هی با خودمان می‌گفتیم باید برای دیگران بنویسیم، هی نمی‌شد. امروز دست و پایمان را جمع کردیم و بخشی را به رشته‌ی تحریر درآوردیم. باشد که بخوانید و بهره‌مند گردید.

- چه کنیم تا وبلاگ‌نویس خوبی باشیم؟

۱. بخوانید، بخوانید، بخوانید، بعد بنویسید. دو وجه برای این توصیه وجود داره. وجه سلبی‌ش اینه که خوندن باعث می‌شه با گذر زمان
دیدنی ترین قلعه های ایران از زبان تریپ

ممکن است بسیاری از مردم اطلاعات کافی در مورد قلعه نداشته باشند به همین خاطر تیم تریپ سعی کرده تا جای ممکن در رابطه با قلعه به صورت مختصر و مفید برای کابران توضیح دهد و آنها را با چند نمونه از قلعه های باستانی و زیبای ایران آشنا کند.

دژ نام دیگر قلعه می باشد که به معنی حصار سنگی با استحام بالا است تا از آن منطقه (شهر یا روستا) محافظت نماید. شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران نقش بسته باشد که اولین قلع

ممکن است بسیاری از مردم اطلاعات کافی در مورد قلعه نداشته باشند به همین خاطر تیم تریپ سعی کرده تا جای ممکن در رابطه با قلعه به صورت مختصر و مفید برای کابران توضیح دهد و آنها را با چند نمونه از قلعه های باستانی و زیبای ایران آشنا کند.

دژ نام دیگر قلعه می باشد که به معنی حصار سنگی با استحام بالا است تا از آن منطقه (شهر یا روستا) محافظت نماید. شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران نقش بسته باشد که اولین قلع

بسمه تعالی
صورتجلسه انجمن بهداشت و سلامت محیط زیست
دبیرستان نمونه دولتی حضرت معصومه(س)
سال تحصیلی 98-97

موضوع جلسه :                                                                                                                                                               
 شماره جلسه: 6
-      
همکاری و دعوت از اساتید و صاحب
نظران جهت ایراد سخنرانی و پاسخ به سوالات 
دانش آموزان
-      
برگزاری صبحانه س

بسمه تعالی
سال تحصیلی 98-97

موضوع جلسه :                                                                                                                                                               
 شماره جلسه:  1
-      تشکیل
انجمن بهداشت و سلامت محیط زیست،  تعیین
و معرفی اعضای انجمن
-      
نظارت بر بهداشت و تمیزی محیط
آموزشگا
منطقه الموت از زیباترین و محبوبترین مکان های گردشگری در قزوین است. آثار طبیعی زیادی در این منطقه وجود دارد. از رودخانه ها و کوه های خاص منطقه گرفته تا قلعه حسن صباح که برای بسیاری از مردم دنیا آشناست. یکی مکان های بسیار زیبا و دیدنی خاص منطقه، دره اندج است. محیطی جذاب و سرسبز چشم هر بیننده ای را خیره می کند.
با هتل ایرانیان قزوین همراه باشید تا با این منطقه زیبای گردشگری بیشتر آشنا شویم. آرامش اقامت و هتل در قزوین را می توانید با هتل ایرانیان،
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
این مقاله رو به مرور ایام تکمیل میکنم ، اگر شما هم توانستید در بخش نظرات کمک کنید ؛ روزگاری تمامی لغات عربی حتی در گفتار می آمد ولی اکنون انبوهی از آن کاسته شده و این اشتباهست چون فارسی دری بخصوص در لفظ قلم و فصاحت و بلاغت زبانیست که دستور زبانش بر پهلوی ( همان زبانهای کوردی ، بلوچی ، گیلکی و مازنی ، پشتو سنسکریتی ، و دیگر زبانهای ایرانی ) به همراه قرابت شدید و زیاد به لسان دین و حدود چند صد لغت ترکی هست. 
در مورد فا
بسمه تعالی
سال تحصیلی 98-97

موضوع جلسه :                                                                                                                                                               
 شماره جلسه: 2
-      
نظارت بر نحوه تهیه و توزیع مواد
غذایی در فروشگاه مدرسه
-      
همکاری در کنترل و نظارت بر
بهداشت فردی دانش آمو
بسمه تعالی
سال تحصیلی 98-97

موضوع جلسه :                                                                                                                                                               
 شماره جلسه: 3
-      
ارائه آموزش های لازم در مورد
بیماری ایدز   - ارائه آموزشهای لازم در
مورد بیماری هپاتیت و سایر بیماری های واگیر
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است-نظریات شخصی است- امروزه  شیعیان کشورهای خارجی – رسانه مهم انها- پرس تیوی  ایران است- یک از این اقایان دروات ساپ یکمقاله پرس تیوی  برای من فرستاده است- - اتفاقا همین چندقیقه پیش درپرس تیوی  با ریس جمهور سابق لبنان یک مصاحبه داشت- یک اصلی کشف شده است- درپیدا کردن کمالات-درک غلط مهم تراز درک درست است درتجربه درست بودن-میتواند فریب باشد بایدبه میزانی  تجربه کرد که محقق به خطا برسد وبقول استاد معززمرحوم دکت
#یادداشت_1

دیگر دیریست که پوچی و پوکی
ادعای توان عملکردی سازمان منطقه‌ی آزاد اروند در تمامی حوزه ها‌ی توسعه و پیشرفت
منطقه‌ای، دست کم به خودِ ساکنان خطه‌ی رنجور و زخمی اروند به اثبات رسیده است و
مدت‌هاست از بازماندگان امیدوار به اثربخشی ساختار و سازمان فعلی در گفتار و
نوشتار فضای رسانه‌ای منطقه اثری به چشم نمی‌خورد، مگر اوقاتی خاص، از جمله موسم
انتخابات و از سوی اشخاصی عمدتاً سیاسی و با اغراض (امراض) سیاسی که خب بماند بحثش.

موضوع
آقا بهروز مسئول خط تاکسی‌های ونک به تهران‌پارس و بالعکس است. صبح‌ها فلکه دوم می‌ایستد و عصرها و دم غروب‌ها میدان ونک. از آن مسئول خط‌هاست که تو همان بار اول می‌فهمی که رئیس او است. همیشه شلوار گشاد می‌پوشد. پاری وقت‌ها شلوار پارچه‌ای سندبادی و گاه هم شلوار کتان گشاد. کفش سیاه پاشنه تخم‌مرغی و پشت خواب و دستمال‌یزدی توی دستش هماهنگی ذاتی با سبیل پرپشت همیشه سیاهش دارند. حتم سال‌های جوانی پشت موی بلندی می‌گذاشته. حالا اما نه. ولی موهای
سلام دوستان، امروز می‌خواهیم راجع به یک کاری صحبت کنیم که خیلی از روستائیان انجام هامیدیَن و مختص قشر خاصی هم نی، مثلاً نمیشاست بگوتُن که فقط دامداران اینکارِ مینُن یا کشاورزان، بلکه این عمل به فراخور نیاز در بین خیلی از روستائیان و حتی برخی مشاغل شهری مرتبط با حیوانات انجام می‌گرده.
این عمل که اصلاح محلی اون «بورمه» کردنه بر روی حیوانات خانگی از قبیل اسب، خر، بزغاله چَپُش و سگ انجام میبو. بورمه کردن معادل اَخته و خَتنه کردن در فارسی هست
چرا میلگرد (Rebar) را در بتن قرار می دهند؟
امروزه بتن احتمالاً پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که توسط انسان ساخته شده است.
برخی از سازه های بتونی ساخته شده در زمان امپراتوری روم هنوز هم امروز ایستاده و پابرجا هستند. بتن محکم و بادوام است زیرا از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. اما همه ما می دانیم که بتن می تواند شکسته و از هم جدا شود. دلیل این است که بتن از مقاومت کششی بسیار ضعیفی برخوردار است.
 استحکام کششی نیرویی است که برای جدا کردن چیزی تا
ننگ است سایه را ز من و همرهی من

گه زان به پیش می‌رود و گاه از قفا

در لرزه هم‌چو بحرم و در ناله هم‌چو رود

درعجز چون نسیمم و در ضعف چون صبا

بی‌خواب چون ستاره و بیمار چون هلال

دمسرد چون صباح و سیه بخت چون مسا

سرگشته هم‌چو آبم و آواره همچو باد

لت‌خواره هم‌چوخاکم و گردنده چون هوا

انجم ز آتش دل من می‌برد فروغ

گردون ز آب دیده به رویم کند شنا

اکنون به دردمندی من نیست هیچ کس

اکنون به نامرادی من نیست هیچ جا

می‌سازدم زمانه ناساز
على‏ محمّد در 1344/12/01 در بیدگل و در خانواده‏اى متدیّن و مستضعف دیده به جهان گشود . شش ساله بود که به‏ جاى قدم گذاشتن در مسیر مدرسه و تحصیل ، به‏ خاطر وضع نامساعد مالى خانواده ، در کنار پدرش در کوره‏ هاى آجرپزى مشغول کار شد . علاقه وافر او به تحصیل موجب شد تا در کنار آن کار طاقت‏ فرساى روزانه، تحصیل خود را در دبستان شبانه آغاز کند .سال 57 که زمان نتیجه‏ دهى مبارزات حق‏ طلبانه ملّت قهرمان ایران به رهبرى امام خمینى  قدس‏ سره بود ، ایشان علاقه زی
اشعار زیر از قصاید سید قطب الدین حسین میرحاج گنابادی متخلص به آنسی می باشد. وی از شاعران و مشاهیر شهرستان گناباد است. آنسی این بیت ها  را در مدح رسول اکرم (ص) سروده است که در مجموعه جنگ اشعار آمده است.

تا کی ز دورِ چرخ در این دیر دیرپا

باشد به سانِ دایره نی سر مرا نه پا

سوراخ گشته است ز گرداب سینه‌ام

در موج بحرِ حادثه بیگانه ز آشنا

کس را هوای صحبت من نیست در جهان

چون رعد در فغانم و چون ابر در بکا

ننگ است سایه را ز من و همرهی من

گ
کرولای ایرانی
تاکسی آقا نعیم کرولا بود. اصلاً همه‌ی ماشین‌ها توی افغانستان کرولا بودند. کرولاهای 1600 و 1800 همه‌ی ادوار تاریخ را می‌شد توی افغانستان دید. از مدل‌های 1980 تا 2018.  به خاطر کم‌مصرف بودن و جان‌سختی‌شان محبوب دل این کشور کوهستانی بود کرولا.. تاکسی آقا نعیم یک مدل 1995 ش بود. نرم و راحت مثل تمام ماشین‌های ژاپنی. پلوسش خراب بود و تمام روز سر دور زدن‌ها تق‌تق صدا می‌داد. ولی با همان تاکسی ما را توی تمام شهر چرخاند. 
پیرمرد باصفایی بود. 

صبح جمعه از مسجد برگشتم
مردد بودم به ییلاق بروم یا نه؟
ترجیح دادم بخوابم تا هوا روشن شود
ناگهان یک پیام از سمت دوست عرب زبانم آمد
مثل همیشه صبح جمعه با صباح الخیر و جمعه المبارک به همراه گل یا چشم انداز زیبا را انتظار داشتم
اما خبر هولناک بود
تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی
باورم نشد. تلویزیون را روشن کردم
زیرنویس وحشتناک بود
تنم یخ کرد
خدا خدا کنان منتظر تکذیب بودم
با موبایل سردرگم نمی دانستم با کی تماس بگیرم؟
در این سال ها بسی داغ دید
جلال آل‌ احمد قصد کرده بود در دو اثر به تاریخ معاصر
ایرانیان و مدرن‌شدن‌شان توجه نشان دهد؛ «غرب‌زدگی» و بعد از آن «در خدمت و خیانت
روشنفکران». صرف نظر از این‌که آل ‌احمد تا چه اندازه درکی درست و دقیق از نظریه‌ها
و نظریه‌پردازان غربی داشته است، می‌توان پرسید آیا بر مبنای تحلیل‌های او در این
دو کتاب، توانسته بود متنی یک‌دست و معتبر ارائه دهد؟
 با عنایت به اندیشه‌ها
و نقدهای یکی از فیلسوفان ملّی این سرزمین یعنی جواد طباطبایی، «ملاحظات
زرتشت (٦٣٠-٥٥٣ ق م) فیلسوف و پیامبر ایرانی دین مزدیسنی
کوروش دوم بزرگ (٦٠٠-٥٣٠ ق م) بنیان‌گذار امپراتوری هخامنشی و فرمانروای پارس، ٥٥٩-٥٣٠ ق م؛ فاتح لیدیا و بابل
کمبوجیه دوم (٥٥٩-٥٢٢ ق م) شاهنشاه هخامنشی، ٥٣٠-٥٢٢ ق م و فاتح مصر
داریوش یکم بزرگ (٥٥٠-٤٨٦ ق م) شاهنشاه هخامنشی، ٥٢٢-٤٨٦ ق م
خشایارشای یکم بزرگ (٥١٩-٤٦٥ ق م) شاهنشاه هخامنشی، ٤٨٦-٤٦٥ ق م
داریوش سوم کودومانوس (٣٨١-٣٣٠ ق م) آخرین شاهنشاه هخامنشی، ٣٣٦-٣٣٠ ق م
اردشیر یکم بابکان (١٨٠-٢٤٢ م) ف
تقابل . [ ت َ ب ُ ] (ع مص ) با یکدیگر هم بر شدن . (زوزنی ). با یکدیگر هم روی شدن . (ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ). با هم روباروی شدن . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). با همدیگر روبرو شدن . (آنندراج ). (تَ بُ) [ ع . ] (مص ل .) برابر شدن ، رو به روی هم واقع شدن .
در مبحث تقابل و مثالهای عنوان شده  کسانی مشمول این موضوع هستند که در شغل و سمت وجایگاه اجتماعی همه فرمایشات قرآنی و احادیث و اخلاق حرفه ای و انسانی را فراموش کرده اند ،بنابراین تمام صنوف ذکر شده مشمول این

شهروز براری صیقلانی براساس داستانی حقیقی

∞(شوکت خانم و پسرش شهریار _قصه‌ی قتل بوکسور خوشنام شهر)∞                       
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌ست. شهریار در کودکی میدانست که اگر هوا خوب و صاف باشد
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌ست. شهریار در کودکی میدانست که اگر هوا خوب و صاف باشد ، میتواند از کوچه‌ی بن‌بستشان، در خط افق ، ر
کلیک نمایید وبلاگ دلنوشته شهروز براری صیقلانی دریچه 

نذر اشتباه  )        
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌

قسمتی از اثر دلنویس خیس    ∞(شوکت خانم و پسرش شهریار _قصه‌ی قتل بوکسور خوشنام شهر)∞                       
-- شهریار تنها فرزند شوکت خانم ،خُـرَم پسری باهوش و سربه زیر است ، شهریار زاده‌ی شب چهل گیس یلداست. از همان ابتدا ، مادرش شوکت میگفت که تقدیرش را در آسمانها نوشته‌اند  . اما در این شهر همواره طی گذر  ایام و چرخش پرتکرار فصلها ، آسمان اسیر و دچار یک بُغض لجباز و طولانی‌ست. شهریار در کودکی میدانست که اگر هوا خوب و صاف باشد

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها